Městská vila Roztoky

Návrh a stavba: 
Pdf ke stažení/odkaz: 
Download
pdf
 
Odkaz
FB, PiniT, Tweet, email 
 
 
Městská vila Roztoky
 
Investor: soukromá osoba
Projekt: 2014
Autorský návrh: Libor Přeček
Spolupráce: Martin Kollár

Rodinný dům byl zadán a koncipován jako třígenerační bydlení. Tři spolužijící generace (rodiče, odrůstající děti, prarodiče) mají možnost bydlet odděleně, ale zároveň být v těsném "sousedském" kontatku.
Vzhledem k terénním poměrům a výše uvedenému požadavku jsou jednotlivé obytné části uspořádány vůči sobě po půlpodlažích kolem středového schodiště. Garsoniéra v suterénu je určena pro prarodiče. Ti jsou již v penzi a tráví většinu času přes den v domě, v kontaktu se zahradou.
Horní podlaží je určeno pro bydlení střední generace. Tato část tvoří "piano nobile" stavby. Hmota je dispozičně největší, odlehčena ustoupeným suterénem levituje nad terénem, při pohledu z ulice zjemňuje celkový hmotový dojem stavby. Střední a nejmladší generace tráví většinu dne v zaměstnání a ve škole.
Nejmladší generace má pokoje se samostnou koupelnou a šatnou umístěnu směrem do ulice nad dvojgaráží. Tuto část lze přestavět na samostatnou garsoniéru, je zde možný výstup na střešní terasu.
V zahradní části je umístěn venkovní bazén a domek pro hosty, který slouží také jako zázemí střední a nejmladší generace při víkendovém využívání zahrady.