Interiér a rekonstrukce Suchdolská

Návrh a stavba: 
Pdf ke stažení/odkaz: 
Download
pdf
 
Odkaz
FB, PiniT, Tweet, email 
 
 

Rekonstrukce a interiér Suchdolská, Praha-Suchdol


Investor: soukromá osoba
Rok dokončení: 2013
Autorský návrh: Libor Přeček
Spolupráce: Martin Kollár  
Dodavatel stavby: Formen s.r.o.
Realizace interiéru: Architekti LIBOR PŘEČEK, Lemberk s.r.o. 

Zadavatelé úprav řadového rodinného domu na Praze 6 - Suchdole dostali doporučení na návrh a realizaci interiéru od svých známých, kterým jsme navrhovali v této části Prahy celý dům, včetně zahrady a interiéru. Dům byl postaven a dodán developerem do fáze hrubé stavby. Po shlédnutí a zaměření stávajících dispozic jsme se rozhodli v rámci efektivního a účelného návrhu interiéru doporučit i provedení dispozičních úprav. Jednalo se o drobné posuny dveří, vybourání vstupní části domu, kdy jsme zmenšili toaletu, doplnili spižní skříň a zvětšili kuchyň. V přízemí bylo navrženo asymetrické uspořádání krbu, které opticky zvětšilo i uspořádání obývacího pokoje s jídelnou.

V patře byla pak vybourána příčka mezi dětskými pokoji a vložena místnost šatny kombinované se skladem. Zazubení příček umožnilo vytvoření vestavěných knihoven v dětských pokojích. Pro efektivnější umístění úložných skříní byly i v tomto podlaží provedeny drobné dispoziční posuvy dveří, zejména v části ložnice rodičů. Dispoziční řešení koupelen bylo ponecháno stávající. Disproporční protáhlost větší koupelny jsme vyřešili rozšířením zrcadla od umyvadla až k vaně, čímž místnost dostala opticky příznivější proporci. Svítidla jsme navrhli ve většině případů přisazená, vzhledem k železobetonovým stropním konstrukcím domu.

V návaznosti na provedení úprav v obývacím pokoji jsme upravili logicky i terasu a markýzu domu v zahradní části domu, umístili zahradní domek a navrhli koncept sadových úprav s ohledem na okolní zástavbu a oslunění pozemku.